Jdi na obsah Jdi na menu
 

KITT vs. KARR

14. 4. 2013

KITT vs. KARR

KITT (KITT 3000) a KARR jsou "dvojčata" a byl pro oba vozy použit vůz Ford Mustang Shelby GT500KR. KITT, kterého dr. Charles Graiman vyvinul až pak, co KARR na celé čáře selhal, má na programu ochranu života lidí (především Mikea), zatímco jeho bratr KARR měl chránit sebe sama a tak se stal zabijákem.

Sára odjíždí po otcově pohřbu do jeho domu na Havaji, kde tráví čas převážně na pláži a v baru. Do Centra mezitím přijdou muži Jacka Hursta a likvidují vše, co po sobě doktor Graiman zanechal a Alex Torres se přidal na jeho stranu. Hurst přikazuje, aby byl vyjmut čip z KITTa, což bude znamenat, že nejvyspělejší umělá inteligence na světě skončí. Chtějí ji použít do KARRa, jeho nepodařeného předchůdce, který se vymkl kontrole a stal se zabijákem. Po návratu se Mike s Billym a Zoe vydávají do Centra, aby tam použili velký počítač k dešifrování binárního jazyka, v němž byla KITTova paměť Hurstovými muži narychlo uložena na internet. Mezitím dostává vzkaz od otce i Sára: také ji doktor žádá, aby se vrátila k práci a pomohla Mikeovi zachránit KITTa a zabránit řádění KARRa. V domě najde klíč k účtům Knight Industries a zjišťuje, že je na nich uložena závratně vysoká suma a Sára pak konečně odjíždí.  Billy zjišťuje, že KITTovy integrační algorytmy byly uloženy na x-box jedenáctiletého chlapce Codyho Lundstroma. Aby je získal, musí za ním Billy zajet. Pak je naplánováno setkání s Hurstem: jako náhodou ho Sára potká v restauraci a podaří se jí připevnit mu mikrofon. S Mikem ho poté navštíví a pod hrozbou zabití donutí prozradit, že KITT je ukrytý v oblasti 51. Mike se tam vypraví, odvede pozornost hlídkujících vojáků a podaří se mu KITTa aktivovat. Rychle odjíždí, ale KARR se zmocní Torrese, který mu má dávat rozkazy, a vyjíždí za KITTem, aby ho zničil.  KITT se úspěšně restartoval a Sára Mikea upozorní, že se za nimi blíží KITTův podlý a zlý bratr KARR s cílem ho zabít a zmocnit se toho, o co kdysi přišel. MIke to otočí a pustí se do křížku s KARRem. KARR je zranitelní ve svém středu a za pomoci TurboBoost KITT KARRa zasáhne přímo do středu a tím ho zničí, ale tím zabije i Alexe Torrese. A protože mise byla úspěšná, objeví se posmrtné poselství dr. Charlese Graimana.

KARRův příběh

Do rukou Mikea se dostává Graimanovo posmrtné poselství a dozvídá se pravdu. Byl pův. (původním) řidičem v projektu KARR. V umělé inteligenci KARRa byla chyba, kvůli které se stal nekontrolovatelný a agresivní, on se sám přeprogramoval a zabíjel. Poté, co projekt zrušili, se rozhodli, že mu vymažou paměť. Takže KITTa Ch. Graiman vyvinul až poté, co KARR na celé čáře selhal a hlavním cílem bylo obnovení projektu KARR. Graiman byl jediný, který stál v cestě a když je mrtev, budou postupovat rychle, ale to se nesmí stát. KARR je totálně ničivá zbraň, ale to je jen začátek. Oni věří, že KITTová umělá inteligence napraví chyby v KARRově naprogramování, ale mýlí se - povede to ke katastrofě. Mike musí ochránit KITTovu umělou inteligenci a zastavit KARRa.