Jdi na obsah Jdi na menu
 

Knight Rider

O ČEM JE PŮV. SERIÁL

Knight Rider je populární americký seriál, který byl v premiéře vysílán v letech 1982-1986 na televizi NBC. Hlavní postavou moderního "rytíře", který bojuje proti zločinu po boku inteligentního automobilu KITTa ztvárnil David Hasselholf jako Michael Knight (Michael Artur Lonng).

V úvodním díle seriálu je policejní důstojník M. Artur Long prozrazen a vzápětí zabit střelou do hlavy průmyslovým špionážním expertem jménem Tanya Walkerová. Kovová destička v Longově lebce, implantovaná při válce ve Vietnamu způsobila, že nedošlo  k poranění mozku, ale obličeje. Veřejně byl prohlášen za mrtvého, jeho lékařská péče byla převzata Nadací pro právo a pořádek. Tato část příběhu je pilotním (1. dílem I. série) dílem, který byl nazván "Jako fénix z popela".

 

FLAGFLAG WILTONA KNIGHTA

 FLAG (Foundation for Law And Gover ment) je soukromá nadace, organizace založená W. Knightem, který je miliardář a pěkný lidumil.  Hned v pilotním epizodě Wilton Knight umírá kvůli neodhalené nemoci. Posledním přáním umírajícího Wiltona Knighta bylo, aby Michael pokračoval v jeho práci. S novou tváří zrekonstruovanou chirurgií je Michael Artur Long vzkříšen jako Michael Knight. Spolu s vysoce moderním automobilem, který je pojmenován KITT (KITT 2000) a Michal souhlasí s povinností Wiltona Knighta vydat se na křížovou výpravu, aby chránil nevinné a bezbranné ve světě zločinců, kteří věří, že jsou více než zákon. Většinou je poslán na misi novým ředitelem FLAGu, který byl přítel a důvěrník W. Knighta, Devon Miles. Když se někdy něco stane KITTovi, tak Devona chytne rapl a nadává.

 

M.Knight

MICHAEL KNIGHT 

Michael Knight byl zvláštním typem hrdiny, moderní rytíř, který se vyhnul násilí v jakékoliv situací a obecně se zdržel z používání zbraní. Ačkoliv se většina případů odehrává v jižní Kalifornii, kde byl hl. stan FLAGu, operace ndbyly omezené jen na toto místo. Organizace také vlastnila kamion Semi, který sloužil jako mobilní kancelář a také nabízel technickou podporu pro KITTa. A právě do kamionu se vloupal s pomocí Johna KITTů bratr KARR v díle 3x09 KITT vs. KARR.

 

Rubriky

Úryvek z rozhovoru

Příspěvků: 0

KITT vs. KARR

Příspěvků: 1

Díly seriálu

Příspěvků: 1

Obsazení

Příspěvků: 1