Jdi na obsah Jdi na menu
 

Souboj

16. 4. 2013

KITT  vs. KARR

KITT a KARR byly "dvojčata". Vůbec o sobě nevěděli, až pak se o sobě dozvěděli. Michael se od Devona a Bonnie dozvěděl pravdu. KARR s KITTem spolu bojovali v epizodě 1x09 (Důvěra nerezaví), kde došlo k jeho zničení a 3x06 (KITT vs. KARR), kde byl objeven opraven a následně v souboji nadobro zlikvidován. KARR měl stejnou povahu jako jeho "člověčí bratr" Garthe Knight.

KARRův příběh

KARRovým i KITTovým stvořitelem je Wilton Knight. Příběh vyprávěl Michaelovi Devon a Bonnie. Asi 2. měsíce předtím, než ho (Michael) našli polomrtvého v poušti, aktivoval Wilton vrcholný vynález svého života - KARRa (Knightův Automatický Revoluční Robot). KITTovou primární funkcí je Michaelovi sloužit a chránit ho před nebezpečím. KARR, předchozí model, takový program neměl. Jeho primární funkcí byla jen vlastní ochrana. A to byla velká chyba. Ve chvíli, kdy si Wilton uvědomil, že udělal v KARRově naprogramování chybu, jeho společnost téměř stejní lidé, kteří ho nechali zraněného u té pouštní silnice. Když Michaela zachraňovali a sestavovali bezpečnější auto, byl předchozí model KARR uložen do skladiště. Devon si myslel, že ho Wilton ještě před svou záhadnou smrtí rozmontoval, ale zmýlil se. Pokud by se dostal do špatných rukou, mohl napáchat nemalé škody.

Garthův příběh

Syn Wiltona Knighta a jeho ženy Elisabeth. V Africe seděl v base (vězení) a Devon byl v domnění, že Gartha už nikdy nikdo neuvidí, ale zmýlil se. Garthe se vrátil a rád by poslal svého bratra tam, odkud přišel. A Elisabeth ke všemu Gartha podporuje. Michael se o něm dozvěděl od Devona, který mu vše vysvětlil. Garthe měl za cíl své mise Červenou skálu. Až by dokončil svou misi, tak by se vrátil do Afriky společně s Michaelem a aby si prošel tím, čím prošel on. Poprvé se bratři potkali v kasínu a pak u Goliáše, kterého stvořil Garthe Knight. Elisabeth Knight se přítelkyně Devona Milese, který k ní přišel na návštěvu a Elisabeth ho otrávila za účelem vzorce KITTova molekulárně tvrzeného pláště, který byl použit pro Goliáše.